Finance

Když jsme přecházeli z minulého režimu do dnešní demokracie, tak jsme převzali republiku s aktivy přes 5 biliónů korun a republika měla cca 100% zaměstnanost. Naše důvěra byla námi zvolenými politiky zneužita pro přerozdělení státního majetku, kde místo toho, aby ekonomická situace byla v přebytcích, kde by na každého občana vycházelo cca +500.000 korun, tak nyní státní dluh vychází na každého občana cca -180.000 Kč. To znamená, že politici od roku 1989 do dnešní doby utratili (proinvestovali) přes 6,8 biliónů korun veřejných financí. A to nemluvě o privatizačních vlnách a kupónové privatizaci. Kde jsou ty finance? Kdo je má? Kam se poděli? Přeci se nemohlo ztratit 6,8 biliónů korun. Koho to volíme a proč? A náš finanční propad se neustále a nekontrolovatelně prohlubuje. Lidé, sousedi, přátelé a kamarádi... je potřeba to neprodleně řešit. Změňme tento rádoby blahobyt, který pod mediální propagandou skrývá pravou podstatu našeho nevyhnutelného neštěstí. Existují jistá řešení, která dnešní politici nechtějí ani slyšet, protože by zarazila jejich nastavené mechanismy blahobytu a stala by se blahobytem všech. My jsme ti, kdo chtějí žít ve společnosti, s jistotou a prosperitou. Ve společnosti, kde se naše děti nebudou muset zadlužovat a starat se o vlastní střechu nad hlavou, čímž se stanou NEJEN levnou pracovní silou. Určitě nikdo z nás si nechce ani představit, že naše dítě prožívá to stejné jako my. Musí chodit do práce tak, že nemá čas ani na svoji rodinu. Základní principy systému přenastavíme tak, aby byl vyrovnaný. Mít systém kde má každý člověk střechu nad hlavou a je bezdlužný, není nic nereálného. Stačí nás podporovat a poprvé od roku 1989 společně zajistíme jistotu našim dětem a vnoučatům. Zajistíme konečně to, co měli učinit již dávno politické strany před námi...

Důležitou prioritou je oddlužení státního dluhu. Již několik let se snažíme sejít s panem Babišem, panem Zemanem, Klausem st., a jinými předními politiky. Bohužel přijde nám, že jejich ego je tak vysoké, že je pod jejich úroveň se setkat s obyčejnými prostými lidmi, kteří nejsou ani mediálně známí. Druhý faktor je jejich vytíženost. S takovýmto přístupem nejsme schopni cokoli kladného vybudovat. A pokud jste si pozorně prohlédli přiložené tabulky, tak zjistíte, že ten největší ekonom všech ekonomů, exprezident prof. Ing. Václav Klaus, CSc., dr. h. c. mult., a jeho přátelé ve vládě, začali naši zem zadlužovat. Pokud jsme převzali republiku s 5 -ti Bilióny v aktivech, tak v roce 1993 jsme podle ČNB měli již 158,8 miliard dluh. A pokud se podíváte ještě více pozorněji, tak se dozvíte, že Ivan Kočárník za premiéra Václava Klause st. se dostal do mínusu, ale sám Václav Klaus st. skoro za stejné období zem zadlužil o dalších cca 10,5 miliard. Pravdou je, že jsou daleko větší jezdci než byl pan Klaus st. Nicméně nám jde o jiné hodnoty. Dnešní veřejné debaty o oddlužení státního dluhu jsou pouze o mediální propagandě, nikoli o skutečné ekonomické restrukturalizaci, která by zajistila vyřešení finančních problematik. Václav Klaus st. byl ve vládě od 17. listopadu 1989. Tedy ode dne, kdy podepsal Chartu 77 a vstoupil do OF (Občanské fórum). Všichni ve vládě za nového režimu se podíleli na zadlužení naší země, byť většinově přispělo rozdělení Československé federativní republiky a tím spojené vyplacení Slovenské republice.


Pojďme to změnit společně jednou pro vždy. Nebudeme uvádět přesné specifikace jako uvádíme v podobě bydlení, exekucí aj. Věřte že naše projekty jsou již vyřešeny a jsou nastaveny tak, aby neupřednostňovali žádnou z pravicových, nebo levicových stran.

  • Oddlužíme celý státní dluh. (Víme jak na to). Bude to nějakou dobu trvat, ale dokážeme to.
  • Zbavíme se 90% inflace. (Velmi jednoduchý krok).
  • Zamezíme systému měnové báze. (Jednoduchý krok).
  • Ukončíme systém bankovnictví částečných rezerv. (Jednoduchý krok, byť banky citelně zabolí).
  • Zajistíme do státního rozpočtu externí příjem. (Jedná se o soubor sofistikovaných projektů).
  • Zajistíme zvýšení životní úrovně u všech občanů státu. (Jedná se o několik projektů).
  • Vytvoříme v naší zemi daňový ráj, který zajistí přísun externích financí a zamezí odchod velkých celků do států s levnější pracovní silou. Tím vyrovnáme fenomén navyšování mezd. (Tento krok bude až po oddlužení státního dluhu).
  • Zajistíme nový systém, kde nebudeme muset podávat daňové přiznání. Zdigitalizujeme finanční systém a nahradíme systém EET, který lidi jen poškozuje pro zájem státu. (Složitější krok díky tvorbě IT systému a hardwaru. Nejdříve však za deset let).
  • Změníme zavedené systémy, které upřednostňují pouze jednu stranu. Tu druhou poškozují. Například Exekuce aj. (Jednoduchý krok, složitý na zaběhlý systém). 

Dalo by se psát dlouho a dlouho. Ve výsledku nám jde o transparentní systém, na který lidé nebudou nadávat, který přijmou, a který nám všem pomůže od neuvěřitelné závislosti na financích. Finance mají být pouhým nástrojem, nikoli životním motorem. Pro chudého jsou finance životní potřebou. A chudý je stejným občanem jako ten bohatý.

Zpět na: Naše témata

Místní rozvoj

Rychlé menu