Zdravotnictví

Zdravotnictví samostatně máme na velmi vysoké úrovni. I přesto nemáme dostatečné množství zdravotnického personálu, což se snažíme nahradit posilou ze zahraničí, například Ukrajiny. Je třeba nastavit funkční systém ve zdravotnictví, včetně odměn. Je nepřípustné, aby zdravotní pojišťovny vykazovali tak vysoké zisky. Tedy regulace pojišťoven, které si poníží zisky na úkor lepšího ohodnocení lékařského personálu je správným krokem pro uvědomělou společnost. Bohužel farmaceutika jsou zárodkem vysokých marží a je třeba se na konkrétní systém podívat blíže.

Další problematikou jsou handicapované osoby, včetně dětí. Systém který je dnes nastaven je byrokratický, takže rodiče musí shánět finance všude možně. Stát není schopen, pojišťovny nejsou schopny. Pokud se máme postarat o vlastní lid, tak musíme zajistit, aby se spousta systémových věcí změnilo.

Evidujeme například Michalku z Třebechovic pod Orebem, kde nikdo neví co jí je, kde se deficit vzal, a ani nikdo neví jak ji pomoci. Rodiče potřebují několik stovek tisíc ročně jen na léčby, které ve výsledku nemají efektu a přitom by potřebovali takové bydlení, které by pro malou Michalku bylo uzpůsobené na míru. Cena minimálně 5 miliónů korun. V naší zemi se každoročně utratí miliardy za nesmyslné projekty, jen proto, že splnili zákonem daná pravidla. Ale kdyby se místo toho zafinancovali potřeby těchto osob, tak vše dostane jiný smysl a nádech.

Nejprve musíme učinit pořádek doma, následně můžeme řešit celý svět. Zdravotnictví je téma na velmi dlouho, ale věřte, že i zde máme několik změn, které ve všeobecnosti lidem uleví.

Velmi přemýšlíme o eutanazii, kde každý člověk by měl mít právo na život, ale i na důstojný odchod. Není to jednoduché téma, ale v případě, že umírající trpící v neustálých bolestech, by se rozhodl pro rychlý odchod, tak bychom měli zachovávat práva každého občana. Přeci jen jsme svobodná země, nebo nikoli? Kolik lidí ročně spáchá sebevraždu? A jaký je kvůli tomu povyk? Žádný. A pokud chce někdo odejít z tohoto světa, tak bychom mu neměli bránit. Hodnoty svobodného rozhodnutí člověka, které svojí povahou nenarušuje hodnotu jiného člověka, musíme uchovávat a chránit. Jedná se o vnitřní svobodu člověka, která by měla být postavena výše nad právní svobodou.

Rychlé menu